Dr. Google on paljudele esmaseks tervisenõustajaks ja sotsiaalmeedias suuna mudimine tähendab üha rohkematele inimestele igapäevatööd. Kutsusime külla Instagramis tõenduspõhise teavitustöö ja kogemuste jagamisega tuntust kogunud arsti ja psühhiaatria residendi Ove Liis Mahhovi (IG: @oveliis). Uurime, miks otsustas ta erialatöö sotsiaalmeediasse kaasa võtta ja milliseid dilemmasid ta sealjuures kohtab? Kuidas tõmbab vaimse tervise mõjuisik ehk influencer piiri psühhiaatriakabinetis ja sotsiaalmeedias toimuva vahele? Mil viisil tuleb Ove Liis toime jälgijate reaktsioonide ja tagasisidega?

Saa teada:

  • Miks hakkas psühhiaatria resident looma sisu platvormil, kus tal varem isegi kasutajakontot ei olnud?
  • Milliseid müüte on Ove Liis asunud Instagrami abil ümber lükkama ja milliseid sõnumeid ta oma postitustes läbivalt annab?
  • Millist vaimse tervise teemalist sisu on Ove Liisi arust sotsiaalmeedias liiga palju ja millist liiga vähe? 
  • Kellega Ove Liis eetilistel kaalutlustel kunagi koostööd ei teeks?
  • Millised on Ove Liisi hinnangul teised pädevad, haaravad ja vastutustundlikud sisuloojad vaimse tervise sotsiaalmeedias?
  • Räägime ka enesehoiust kriitikaga toimetulekul, valikutest keelekasutuses, tulevikuplaanidest ja paljust muust. 

Ove Liis Mahhov on arst ja psühhiaatria resident (spetsialiseerumisega lastepsühhiaatriale) ent paljudele tuntud Instagrami kaudu (@oveliis), kus ta jagab vaimse tervisega seotud kasulikke nippe ja infot. Lisaks sotsiaalmeedias tõenduspõhise info jagamisele on Ove Liis ka koolitaja ja lektor ning toetab meditsiini innovatsiooni läbi oma huvi programmeerimise vastu. 

Vestlust juhib Marta Pulk. 

Tähelepanu! Taskuhäälingu “Mis mõttes?” vestlused võivad sisaldada teemapüstitusi, vaatenurki või termineid, mis võivad mõjuda häirivalt vaimse tervise temaatika osas tundlikele inimestele.

Veel kuulamiskanaleid

Spotify

Apple Podcast

Vaata lisa

“Mis mõttes?” podcasti kodulehel

Facebookis Stories For Impacti lehel

Instagramis @mismottes.podcast

LinkedInis Stories For Impacti lehel

Jaga meiega, kuidas episood Sind kõnetas ja millest edaspidi kuulda tahaksid: marta@storiesforimpact.com

Soovid, et iga osa maanduks koos lisamaterjalidega otse Sinu postkasti? Lisa end uudiskirja saajate hulka ja liitu taskuhäälingu kuulajate kogukonnaga SIIN.Rahvusvahelist projekti “Podcasting-based social impact learning environment” kaasrahastatakse Euroopa Liidu elluviidava Erasmus+programmi poolt. Lisaks Stories For Impactile viivad projekti ellu Geri Norai LT, Koç University Social Impact Forum ja Social Entrepreneurship Association of Latvia.

Vaata podcasti

Tagasi podcasti lehele

en_USEnglish