Vaimse tervise taskuhääling "Mis mõttes?"

Vaimne tervis on valdkond, mille ühiskondlik mõju end üha teravamalt näitab. 2023. aasta Eesti inimarengu aruande täitnud teema, mis puudutab ühel või teisel moel meist igaüht, on väärt sügavamat uurimist. Selleks siinne podcast ongi loodud. Tere tulemast kuulama!

Meie eesmärk on erinevate teemanurkade, ekspertide ja küsimuste kaudu avada olulisi ja kohati ka vastuolulisi teemasid selliselt, et iga osa tooks huvilistele vaimse tervise valdkonda lähemale, looks selgust inimestega töötavatele inimestele ning pakuks värskeid vaatenurki juba valdkonnas tegutsevatele spetsialistidele. Siinsed vestlused keskenduvad igal korral mõnele vaimse tervise valdkonna olulise ja intrigeeriva teema vähem kajastatud tahu uurimisele.

Tähelepanu! Vestlused võivad sisaldada teemapüstitusi, vaatenurki või termineid, mis võivad mõjuda häirivalt inimestele, kes on vaimse tervise temaatika osas tundlikud.

Rahvusvahelist projekti “Podcasting-based social impact learning environment” kaasrahastatakse Euroopa Liidu elluviidava Erasmus+ programmi poolt. NB: Vestlused ei kajasta Euroopa Komisjoni ametlikke seisukohti.

Viimased osad

  • Filtreeri teemade kaupa

  • Kuva kõik

Osa #03: Kuidas rääkida vaimsest tervisest? │ Anna-Kaisa Oidermaa

05.06.2023

Miks ei ole okei öelda kellegi kohta “depressiivik” või “skisofreenik”? Miks mitte “hullumaja” ega “vaimuhaigla”? Vaimse tervise kohta käiv keel on koos teadlikkuse kasvuga pidevas muutumises. Koos Peaasi.ee juhi Anna-Kaisa Oidermaaga võtame tükkideks lahti, kuidas rääkida vaimsest tervisest nii üksteisega kui ühiskondlikul tasandil.

Loe edasi

Osa #02: Terviklik lähenemine vaimsele tervisele │ René Randver

10.05.2023

Vaimse tervise toetamine tähendab enamat kui käiku psühholoogi või psühhiaatri juurde! Külas on kliiniline psühholoog ja neuropsühholoog René Randver, kes annab ülevaate kui palju on tegelikult sekkumisi, mida inimeste heaks teha saame. Arutleme, miks on eesti vaimse tervise süsteem kaldu eriarstiabi poole ning kuidas jõuda situatsiooni, kus arstiabi vajaksid võimalikult vähesed.

Loe edasi

Osa #01: Vaimse tervise ajalugu 101 ehk vaimude väljaajamisest holistliku käsitluseni │ Marek Tamm

25.04.2023

Otsustasime, et enne vaimse tervise valdkonna tänase Pandora laeka avamist vaatame hetkeks tagasi ja uurime, kuidas on minevikus vaimse tervise probleeme käsitletud ja nendega tegeletud. Stuudios on külas ajaloolane ja kultuuriteadlane Marek Tamm, kellega koos rändame läbi erinevate sajandite ning neil aegadel kehtinud vaimse tervise väljakutsete käsitlemise normide ja praktikate.

Loe edasi

Osa #00: Taskuhäälingu sünniloost, “inspiratsioonipornost” ja mõjumudelitest │ Jaan Aps

24.04.2023

Kuidas saab üks taskuhääling maailma paremaks muuta? Kuidas inspireerida soovituste asemel küsimustega? Miks sündis vaimse tervise podcast “Mis mõttes?” ja kuhu soovime jõuda?

Vestlusjuht Marta ja Stories For Impacti tegevjuht Jaan avavad podcasti sünnilugu ja põhjust, miks vaimse tervise valdkond võiks vajada sügavamat diskussiooni mõistmaks, millistel tegevustel oleks suurim positiivne mõju.

Loe edasi
en_USEnglish