Miks tasub vaimse tervise toetamise kõrval pöörata tähelepanu ka hinge hoidmisele? Mil viisil end südame- ja hingevaluks ette valmistada, et hing püsiks terve ka eluraskuste käigus? Millele peab tähelepanu pöörama inimene, kes on teistele nende elu raskeimatel hetkedel hingehoidjana toeks? Mida saavad kogukondliku vaimse tervise ennetuse eestvedajad õppida kristlikelt kogudustelt?

Aasta lõpp on endasse vaatamise aeg. OIuliste teemade üle järele mõtlemiseks annab stuudios inspiratsiooni vaimulik ja hingehoidja Annika Laats, kelle võtame teejuhiks sisukale ja humoorikale rännakule hingede hoidmise ja karjatamise maailma.

Saa teada:

  • Mis põhjusel ei piisa haiglates inimeste vaimse tervise toetamiseks psühholoogidest, vaid vaja on ka hingehoidja tuge?
  • Mida on erinevat ja sarnase kutsestandardiga hingehoidja ning kirikuõpetaja rollides?
  • Mis on nii meditsiinisüsteemi kui kiriku tugevused vaimse tervise toetamisel ning kuidas saavad need kaks süsteemi omavahel edukalt meeskonnatööd teha?
  • Miks peaks õpetaja koguduse kui kogukonna eestvedajana olema pigem teeviit kui majakas?
  • Mille järgi saab mõõta hingehoiu kvaliteeti?
  • Millal on kõige õigem oma hinge eest hoolt kanda?
  • Räägime ka märkamisest, ennetusest, vaimse tervise esmaabist, halastusest, hingepidest ja paljust muust. 

Annika Laats on vaimulik ja hingehoidja. Ta on Risti Koguduse õpetaja ja töötab hingehoidjana Tallinna Lastehaiglas. Tema esmane haridustee oli meditsiinis (Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas ning Tartu Meditsiinikoolis), seejärel usuteadustes (EELK Usuteaduste instituudis ning Tartu Ülikooli usuteaduskonnas). Ta on täiendanud ennast põhiliselt hingehoiu ja leinatöö vallas ning õppinud Helsingi Ülikoolis doktorantuuris süstemaatilise teoloogia alal. Annika on MTÜ Pallium, MTÜ Vaikuse lapsed ning SA Tallinna Lastehaigla eetikakomitee liige.

Vestlust juhib Jaan Aps.  

Tähelepanu! Taskuhäälingu “Mis mõttes?” vestlused võivad sisaldada teemapüstitusi, vaatenurki või termineid, mis võivad mõjuda häirivalt vaimse tervise temaatika osas tundlikele inimestele.

Veel kuulamiskanaleid

Spotify

Apple Podcast

Vaata lisa

“Mis mõttes?” podcasti kodulehel

Facebookis Stories For Impacti lehel

Instagramis @mismottes.podcast

LinkedInis Stories For Impacti lehel

Jaga meiega, kuidas episood Sind kõnetas ja millest edaspidi kuulda tahaksid: marta@storiesforimpact.com

Soovid, et iga osa maanduks koos lisamaterjalidega otse Sinu postkasti? Lisa end uudiskirja saajate hulka ja liitu taskuhäälingu kuulajate kogukonnaga SIIN. Rahvusvahelist projekti “Podcasting-based social impact learning environment” kaasrahastatakse Euroopa Liidu elluviidava Erasmus+programmi poolt. Lisaks Stories For Impactile viivad projekti ellu Geri Norai LT, Koç University Social Impact Forum ja Social Entrepreneurship Association of Latvia.

Vaata podcasti

Tagasi podcasti lehele

en_USEnglish