Tööl möödub pea viiendik meie elust. Kui mõne jaoks on kolleegidest saanud “tööpere”, räägitakse viimasel ajal üha rohkem ka Suurest Lahkumisest ja Vaiksest Tiksumisest. Millist füüsilist ja sotsiaalset keskkonda on vaja, et oma tööst tõelist naudingut tunda? Kuidas kraadida organisatsiooni vaimset tervist ja saada aru, kas probleem on isiklik või laiem? Kes vastutab inimeste heaolu eest töökeskkonnas ja millised tööga seotud müüdid oleks ammu aeg ümber lükata? Personalijuht Katrin Noormägi ja Tallinna Ülikooli organisatsiooni- ja arengupsühholoogia lektor Kadi Liik aitavad töö ja vaimse tervise seoseid paremini mõista.

Saa teada:

  • Milliseid muutusi on viimased aastad tööellu toonud ja kuidas on need mõjunud meie vaimsele tervisele?
  • Millised on kaugtöö ja erineva disainiga kontoriruumide eelised ning puudused;
  • Miks on mõnikord kaasamise, koosolekute ja meilisuhtluse puhul vähem hoopis parem?
  • Mida tähendab organisatsioonipõhine enesehinnang ja millised on selle seosed vaimse tervisega?
  • Töö ja identiteedi seostest, ületöötamisest, kolleegide ja iseenda eest hoolitsemisest ning paljust muust.

Kadi Liik on Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi organisatsiooni- ja arengupsühholoogia teenekas lektor. Tema eestvedamisel on viimastel aastatel uuritud tööelu tugevalt mõjutanud kaugtöö temaatikat.

Katrin Noormägi on Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskuse personalijuht, kel on pikaajaline personalivaldkonna kogemus avaliku sektori organisatsioonides. Psühholoogiaharidusega Katrin on personalivaldkonnas toimetanud juba pea 15 aastat ja töölaud on hõlmanud personalitöö kõiki aspekte. Oma lemmikvaldkonnaks peab ta aga töötajate ja organisatsiooni arendamisega seonduvat.

Vestlust juhib Marta Pulk.

Tähelepanu! Vestlus võib sisaldada teemapüstitusi, vaatenurki või termineid, mis võivad mõjuda häirivalt inimestele, kes on vaimse tervise temaatika osas tundlikud.

Veel kuulamiskanaleid

Spotify

Apple Podcast

Vaata lisa

“Mis mõttes?” podcasti kodulehel

Facebookis Stories For Impacti lehel

Instagramis @mismottes.podcast

LinkedInis Stories For Impacti lehel

Jaga meiega, kuidas episood Sind kõnetas ja millest edaspidi kuulda tahaksid: marta@storiesforimpact.com

Soovid, et iga osa maanduks koos lisamaterjalidega otse Sinu postkasti? Lisa end uudiskirja saajate hulka ja liitu taskuhäälingu kuulajate kogukonnaga SIIN.

Rahvusvahelist projekti “Podcasting-based social impact learning environment” kaasrahastatakse Euroopa Liidu elluviidava Erasmus+programmi poolt. Lisaks Stories For Impactile viivad projekti ellu Geri Norai LTKoç University Social Impact Forum ja Social Entrepreneurship Association of Latvia.

Vaata podcasti

Tagasi podcasti lehele

en_USEnglish