Oled harjunud tervisemurega esmalt perearsti poole pöörduma? Aga kuidas on vaimse tervise murega? Perearstidel on vaimse tervise süsteemis mängida oluline roll - et psühhiaatrite juurde jõuaks just need, kel seda päriselt tarvis ning ooteaeg ei oleks liiga pikk. Aga milline on perearsti ettevalmistus ning missugused suurimad väljakutsed vaimse tervise teemadega tegelemisel? Harutame teemad lahti perearsti, teaduspõhise meditsiini kõneisiku ja riigikogu liikme Karmen Jolleriga.

Saa teada:

  • Kas perearst on pädev tundma ära ja ravima vaimse tervise probleeme? 
  • Millal suunab perearst patsiendi psühholoogi või psühhiaatri jutule?
  • Kuidas mõjutab ressursipuudus perearstisüsteemi ja kelle ukse taga sel teemal häält teha?
  • Sõltuvushäirete ravist ning sellest, kuidas ise enda tervise eest vastutus võtta.
  • Üksindusest ja koostööst nii perekondades kui  perearstisüsteemis ja paljust muust.

Karmen Joller on hinnatud perearst, perearstide ja teaduspõhise meditsiini kõneisik, endine Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige ning XV Riigikogu liige. Ta on pälvinud Tallinna teenetemärgi, valitud korduvalt eesti mõjukaimate inimeste hulka (Postimees 2018, Eesti Päevaleht 2019, 2020), saanud Aasta Arsti tiitli (2017) ning võitnud kõlapinda ebaravi teemaliste sõnumitega nii meedias kui sotsiaalmeedias. Tema südameasjaks on ohtliku väärinfo pidurdamine ja Eesti tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse tagamine.

Vestlust juhib Marta Pulk.

Tähelepanu! Taskuhäälingu “Mis mõttes?” vestlused võivad sisaldada teemapüstitusi, vaatenurki või termineid, mis võivad mõjuda häirivalt vaimse tervise temaatika osas tundlikele inimestele.

Veel kuulamiskanaleid

Spotify

Apple Podcast

Vaata lisa

“Mis mõttes?” podcasti kodulehel

Facebookis Stories For Impacti lehel

Instagramis @mismottes.podcast

LinkedInis Stories For Impacti lehel

Jaga meiega, kuidas episood Sind kõnetas ja millest edaspidi kuulda tahaksid: marta@storiesforimpact.com

Soovid, et iga osa maanduks koos lisamaterjalidega otse Sinu postkasti? Lisa end uudiskirja saajate hulka ja liitu taskuhäälingu kuulajate kogukonnaga SIIN.

Rahvusvahelist projekti “Podcasting-based social impact learning environment” kaasrahastatakse Euroopa Liidu elluviidava Erasmus+programmi poolt. Lisaks Stories For Impactile viivad projekti ellu Geri Norai LTKoç University Social Impact Forum ja Social Entrepreneurship Association of Latvia.

Vaata podcasti

Tagasi podcasti lehele

en_USEnglish