Ajal, mil heaolutööstus vohab ning igaüks võib end terapeudi või psühholoogilina tutvustada, muutub kliendina valikute tegemine üha keerulisemaks. Mis aitab aru saada, millisest teraapiast on suurema tõenäosusega kasu? Kuidas veenduda, et spetsialist, keda enda vaimse tervise teemadele lähedale lubame, on piisava väljaõppe ja pädevusega? Külas on psühholoogia doktor, teadur ja lektor Kariina Laas, kelle abiga neis küsimustes selgemat pilti luua.

Saa teada:

  • Milline on vaimse tervise spetsialistide liigitus – kellelt millist abi oodata?
  • Mida tähendab tõenduspõhisus?
  • Psühholoogide ettevalmistusest, nõudlusest ja puudusest
  • Integreeritud vaimse tervise süsteemist – kuidas saada mitmekülgset abi?
  • Kes vastutab teraapia asjakohasuse ja toimivuse eest?
  • Mõju mõõtmisest psühholoogia valdkonnas
  • Tõenduspõhiste praktikate kollegiaalsest kontrollist ja paljust muust.

Kariina Laas on kliiniline psühholoog (PhD). Ta on lõpetanud psühholoogia doktoriõppe Tartu Ülikoolis 2014. aastal. Oma doktoritöö raames keskendus ta geenide ja keskkonna rollile riskikäitumise ja vaimse tervise probleemide kujunemisel. Paralleelselt doktoriõppega lõpetas Kariina 2014. aastal kognitiiv-käitumusliku teraapia põhiväljaõppe Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsioonis. Lisaks on ta psühhoteraapia valdkonnas täiendanud end motiveeriva intervjueerimise ja skeemiteraapia alal. Psühholoogina töötab Kariina alates 2010. aastast, keskendudes eelkõige täiskasvanute vaimsele tervisele. Kariina on TÜ psühholoogia instituudi neuropsühhofarmakoloogia ning kliinilise psühholoogia teadur ja lektor.

Vestlust juhib Marta Pulk.

Tähelepanu! Taskuhäälingu “Mis mõttes?” vestlused võivad sisaldada teemapüstitusi, vaatenurki või termineid, mis võivad mõjuda häirivalt vaimse tervise temaatika osas tundlikele inimestele.

Veel kuulamiskanaleid

Spotify

Apple Podcast

Vaata lisa

“Mis mõttes?” podcasti kodulehel

Facebookis Stories For Impacti lehel

Instagramis @mismottes.podcast

LinkedInis Stories For Impacti lehel

Jaga meiega, kuidas episood Sind kõnetas ja millest edaspidi kuulda tahaksid: marta@storiesforimpact.com

Soovid, et iga osa maanduks koos lisamaterjalidega otse Sinu postkasti? Lisa end uudiskirja saajate hulka ja liitu taskuhäälingu kuulajate kogukonnaga SIIN.

Rahvusvahelist projekti “Podcasting-based social impact learning environment” kaasrahastatakse Euroopa Liidu elluviidava Erasmus+programmi poolt. Lisaks Stories For Impactile viivad projekti ellu Geri Norai LTKoç University Social Impact Forum ja Social Entrepreneurship Association of Latvia.

Vaata podcasti

Tagasi podcasti lehele

en_USEnglish