Aitab stereotüüpidest. Militaarpsühholoogi jaoks moodustab veteranide post-traumaatiline stressihäire vaid murdosa kogu tegevusvaldkonnast. Coachi, juhtimis- või suhtenõustaja, aga ka vaimse vastupidavuse treenerina on militaarmaailmas tegutsevad psühholoogid valmis reageerima teenistujate erinevatele vajadustele, kasvõi keset missiooni. Meie seekordseks vestluskaaslaseks on Kaitseväe Akadeemia nooremteadur kapten Jorma Helenurm, kes juhatab meid läbi praktikate, kuidas tagatakse võitlejate vaimne vastupidavus äärmuslikult stressirikastes olukordades.

Saa teada:

  • Mida tähendab militaarpsühholoogia? 
  • Milline on ajateenijate psühholoogiline väljaõpe ja kuidas treenitakse teenistujaid stressiga toime tulema?
  • Miks ja millal annab inimene alla?
  • Mida tähendab militermis sõna “kerksus”?
  • Milline on olnud Ukraina sõja mõju inimeste igapäevastele otsustele?
  • Kuidas on positiivne psühholoogia seotud militaarmaailmaga?
  • Psühholoogia kasutamisest piinamis- ja mõjutamistaktikana ning paljust muust.

Kapten Jorma Helenurm on Kaitseväe Akadeemia nooremteadur, kes on töötanud kaitseväes psühholoogi, rühmaülema ja staabiohvitserina. Tema karjäär on hõlmanud mitmekülgseid valdkondi, sealhulgas ajateenijate psühholoogilise väljaõppe juhendamist, stressiga toimetuleku treeninguid ning riikliku psühholoogilise toe pakkumist veteranidele ja nende peredele. Täna uurib Jorma Tallinna Ülikooli psühholoogiaõppe doktorantuuris psühholoogiliste stressimaandamistehnikate, kerksuse ja dissotsiatiivsuse mõju sooritusele ellujäämisväljaõppes.

Vestlust juhib Marta Pulk.

Tähelepanu! Taskuhäälingu “Mis mõttes?” vestlused võivad sisaldada teemapüstitusi, vaatenurki või termineid, mis võivad mõjuda häirivalt vaimse tervise temaatika osas tundlikele inimestele.

Veel kuulamiskanaleid

Spotify

Apple Podcast

Vaata lisa

“Mis mõttes?” podcasti kodulehel

Facebookis Stories For Impacti lehel

Instagramis @mismottes.podcast

LinkedInis Stories For Impacti lehel

Jaga meiega, kuidas episood Sind kõnetas ja millest edaspidi kuulda tahaksid: marta@storiesforimpact.com

Soovid, et iga osa maanduks koos lisamaterjalidega otse Sinu postkasti? Lisa end uudiskirja saajate hulka ja liitu taskuhäälingu kuulajate kogukonnaga SIIN.

Rahvusvahelist projekti “Podcasting-based social impact learning environment” kaasrahastatakse Euroopa Liidu elluviidava Erasmus+programmi poolt. Lisaks Stories For Impactile viivad projekti ellu Geri Norai LTKoç University Social Impact Forum ja Social Entrepreneurship Association of Latvia.

Vaata podcasti

Tagasi podcasti lehele

en_USEnglish