Vaimse tervise toetamine tähendab enamat kui käiku psühholoogi või psühhiaatri juurde! Külas on kliiniline psühholoog ja neuropsühholoog René Randver, kes annab ülevaate kui palju on tegelikult sekkumisi, mida inimeste heaks teha saame. Arutleme, miks on eesti vaimse tervise süsteem kaldu eriarstiabi poole ning kuidas jõuda situatsiooni, kus arstiabi vajaksid võimalikult vähesed.

Saa teada:

  • Mis tõi René psühholoogia valdkonda?
  • Milline on vaimse tervise süsteem eestis täna ja milline see võiks olla?
  • Kuidas mõjub tervisele sotsiaalne isolatsioon?
  • Mida tähendab inimkeskne raviteekond?
  • Kui suur hulk vaimse tervise probleemidest on tegelikult ennetatavad?

René Randver, PhD, on kutsega kliiniline psühholoog ning neuropsühholoog, kellel on ulatuslikud kogemused nii kliinilisest kui uurimuslikust praktikast. Tema spetsialiseerumise hulka kuuluvad haigusseisundite ja häiretega kaasnevad mäluhäired ning muud kognitiivsed probleemid, aga ka neuroarengulised ja -psühhiaatrilised küsimused. Lisaks on ta on teinud koostööd mitmete organisatsioonidega ning juhtinud projekte ja algatusi aitamaks kaasa Eesti vaimse tervise süsteemi arendamisele. Aastal 2021 juhtis ta koostöös Tervisekassaga projekti, kaardistamaks depressiooniga inimese tänane raviteekond ning selgitamaks välja olulisemad arengukohad inimkeskse raviteekonna kujundamisel.

Vestlust juhib Marta Pulk.

Tähelepanu! Taskuhäälingu “Mis mõttes?” vestlused võivad sisaldada teemapüstitusi, vaatenurki või termineid, mis võivad mõjuda häirivalt vaimse tervise temaatika osas tundlikele inimestele.

Veel kuulamiskanaleid

Spotify

Apple Podcast

Vaata lisa

“Mis mõttes?” podcasti kodulehel

Facebookis Stories For Impacti lehel

Instagramis @mismottes.podcast

LinkedInis Stories For Impacti lehel

Jaga meiega, kuidas episood Sind kõnetas ja millest edaspidi kuulda tahaksid: marta@storiesforimpact.com

Soovid, et iga osa maanduks koos lisamaterjalidega otse Sinu postkasti? Lisa end uudiskirja saajate hulka ja liitu taskuhäälingu kuulajate kogukonnaga SIIN.

Rahvusvahelist projekti “Podcasting-based social impact learning environment” kaasrahastatakse Euroopa Liidu elluviidava Erasmus+programmi poolt. Lisaks Stories For Impactile viivad projekti ellu Geri Norai LT, Koç University Social Impact Forum ja Social Entrepreneurship Association of Latvia.

Vaata podcasti

Tagasi podcasti lehele

en_USEnglish