Mõju juhtimisest noorteorganisatsioonidele (ja teistele) – lihtsalt!

Võib-olla oled leidnud ennast mõttelt, et kas, kuidas ja miks sa oma organisatsiooni mõjuga tegelema peaksid. Või mida mõju üldse tähendab. Ja uurinud seda lähemalt, arvanud, et see on liiga keeruline või isegi selles osas alla andnud. Sa pole üksi. Mõju teemadel on inimestel väga erinevad teadmised ja oskused. Meil võib olla sellele lahendus (või vähemalt saame su probleeme leevendada). 

Just selleks oleme kokku pannud mõju juhtimise stardipaketi koos oma partneritega kõigist Balti riikidest: Eesti Noorteühenduste Liit, Läti Noorteühenduste Liit, Läti Sotsiaalsete Ettevõtete Ühendus ja Geri Norai (Leedu). Meil on nüüd olemas

  • ülevaade noorteorganisatsioonide mõjuga seotud parimatest praktikatest,
  • mõju juhtimise tööriistakasti üheksa tööriistaga, 
  • mõjukommunikatsiooni juhised ja
  • (avaliku sektori) otsustajatele poliitikasoovitused.

Aga et oleksime samal lehel, räägime põgusalt, mida me “mõju” all silmas peame. Noorteorganisatsiooni või sotsiaalse ettevõtte mõju on organisatsiooni tegevuse mistahes mõju üksikisikutele, rühmadele või ümbritsevale keskkonnale. Kõige lihtsam viis mõju hindamiseks on vastata küsimustele “Millised muutused toimuvad tänu meile?” või “Millised on need muutused, mis jääksid toimumata, kui me oma tegevusi ei korraldaks?”. 

Balti riikides on hulk organisatsioone, kes oma mõju mõõdavad – ja teevad seda ka hästi. Siin on inspiratsiooniks mõni neist välja toodud.

Sul võib tekkida küsimus, kuidas ka sina oma organisatsiooni nii kaugele viia saaksid või isegi ületada nende mõjujuhtimise kvaliteeti. Siin on mõned tööriistad, mis aitavad sind nii probleemide defineerimise ja eesmärkide seadmise kui mõõdikute ja metoodika valikuga. Iga tööriista juures on selgitused (nii kirjalikult kui videoga), näide ja prinditav PDF.

Nii, nüüd kui sa tead, kuidas oma mõju mõõta ja juhtida, võib tekkida küsimus “mis siis?”.  Ja see on õigustatud küsimus. Kui sa oleksid ainus inimene, kes oma organisatsiooni mõjust teab, oleks see ju üsna kasutu. Igal juhul on hea mõte jagada oma leidusid oma sihtrühmadega (ja potentsiaalsete või olemasolevate rahastajatega). Kuidas ja miks seda teha? Siin on dokument, mis koondab kõik, mida peaksid teadma mõju kommunikeerimisest.

Kui sa aga juhtud olema otsustaja, kelle töö puudutab noorteorganisatsioone, või kui töötad otsustajatega, siis on meil ka sinu jaoks midagi. Siin on ülevaade, mida oleme teada saanud ja soovitame muuta riigi või kohaliku omavalitsuse tasandil. 

Kui sul on endiselt segadus seoses mõju juhtimisega või soovid midagi küsida või meiega koostööd teha, siis kindlasti saada meile e-kiri info [at] storiesforimpact.com ja vastame sulle kolme tööpäeva jooksul. 

Projekti “BALTIC : YOUTH : IMPACT” kaasrahastab Euroopa Komisjoni Erasmus+ programm.

More posts

en_USEnglish