Hea juhtimine on osa edukate organisatsioonide vundamendist. Juhtimiskvaliteedist võib mõelda kui iga töötaja põhiõigusest või lihtsalt konkurentsieelisest - igal juhul on juhi roll määrav selles, millise tundega ja kui tõhusalt inimesed oma tööd teha saavad.
Teisiti pole see ka vaimse tervise valdkonnas. Spetsialistide suur koormus ja igapäevane kokkupuude klientide raskete kogemustega, avaliku sektori palgalagi ning paralleelsed rollid asutuse ja valdkonna esindajana on vaid mõned väljakutsed, mida juht vaimse tervise valdkonnas kohata võib. Oma isiklikke kogemusi ja taipamisi juhi rollis nagiveerimisest jagab psühhiaater ja Viljandi Haigla psühhiaatriakliiniku juht Madis Parksepp.

Saa teada:

  • Mis motiveeris Madist spetsialistist juhiks kasvama ja mis osutus talle sellel teekonnal suurimaks üllatuseks?
  • Millised on vaimse tervise organisatsiooni juhtimise eripärad?
  • Kuidas saab juht teha töötamise võimalikult mugavaks neile, kes ise igapäevaselt teisi abistavad?
  • Kuidas saada aru, kui inimesele tema tööroll ei sobi ja mida juhina sel puhul ette võtta?
  • Kas iga juht peab olema psühhiaater või vähemalt psühholoog?
  • Kuidas tajuda piire kitsalt oma asutuse ja laiemalt kogu valdkonna huvide esindamise vahel?
  • Millise kvaliteediga saavad Eesti inimesed täna abi ja kas seda osatakse mõõta?

Madis Parksepp on psühhiaater ja Viljandi Haigla psühhiaatriakliiniku juht. Ta on Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliiniku lastepsühhiaatria osakonna arst-õppejõud, ning Tartu Ülikooli neuroteaduste doktorant, uurides esmase psühhoosiepisoodi avaldumise ja antipsühhootilise ravi järgsete häirete teemat.

Vestlust juhib Marta Pulk.

Tähelepanu! Taskuhäälingu “Mis mõttes?” vestlused võivad sisaldada teemapüstitusi, vaatenurki või termineid, mis võivad mõjuda häirivalt vaimse tervise temaatika osas tundlikele inimestele.

Veel kuulamiskanaleid

Spotify

Apple Podcast

Vaata lisa

“Mis mõttes?” podcasti kodulehel

Facebookis Stories For Impacti lehel

Instagramis @mismottes.podcast

LinkedInis Stories For Impacti lehel

Jaga meiega, kuidas episood Sind kõnetas ja millest edaspidi kuulda tahaksid: marta@storiesforimpact.com

Soovid, et iga osa maanduks koos lisamaterjalidega otse Sinu postkasti? Lisa end uudiskirja saajate hulka ja liitu taskuhäälingu kuulajate kogukonnaga SIIN. Rahvusvahelist projekti “Podcasting-based social impact learning environment” kaasrahastatakse Euroopa Liidu elluviidava Erasmus+programmi poolt. Lisaks Stories For Impactile viivad projekti ellu Geri Norai LT, Koç University Social Impact Forum ja Social Entrepreneurship Association of Latvia.

Vaata podcasti

Tagasi podcasti lehele

en_USEnglish