Kui terapeutide sihiks on mõista oma klientide ja patsientide siseilma, siis seekordses episoodis heidame pilgu hoopis terapeudi enda professionaalsesse siseilma ja valikutesse. Muljetavaldavalt mitmekülgse tööalase väljaõppega Aili Maar aitab tasakaalukalt ja diplomaatiliselt avada psühholoogia eri koolkondade väärtust ja lõimimise võimalusi. Miks võivad kaks akent (sise)maailma olla paremad kui üks aken? Kas terapeuti ja patsienti võib võrrelda kahe matkaselliga? Kui jah, siis miks tuleb neil erinevalt tavalistest matkajatest iga suurema käänaku puhul taas nõu pidada? Ja mis ühendab tõenduspõhiseid teraapiasuundi nii uuringutes kui päriselus?

Saa teada:

  • Milliseid erinevaid suundi ja võimalusi on psühholoogias spetsialiseerumiseks?
  • Missugune on olnud Aili enda teekond erinevate erialaste suundade avastamisel ja rakendamisel?
  • Kas patsient võib ise otsustada, millise teraapiasuuna valida?
  • Millal on mõistlik kasutada patsiendiga skeemiteraapiat, millal aga kognitiiv-käitumuslikku teraapiat või psühhoanalüüsi?
  • Kuidas mõtestada tõenduspõhist mõtteviisi ja milliste tõendite otsimist see Aili jaoks tähendab?
  • Kuidas saada aru,  et valitud lähenemine ei ole efektiivne ja millisel moel sel juhul suunda muuta? Miks on sõltuvushäired Aili jaoks professionaalselt eriti põnev teema?

Aili Maar on kliiniline psühholoog, individuaal- ja grupipsühhoterapeut, -analüütik. Aili on psühhoanalüütiline (grupi)psühhoterapeut ja -analüütik, on läbinud C.G.Jungi analüütilise psühhoteraapia väljaõppe (analüütiku kvalifikatsioon), kognitiiv-käitumisteraapia ja skeemiteraapia põhiväljaõpped. Käesolevalt on psühhoanalüüsi väljaõppes ja psühhoanalüüsi õigusega. Ta töötab Põhja-Eesti regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku subakuut- ja kaksikdiagnoosi osakonnas, juhib Melivas vaimse tervise valdkonda ja on Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuse üks asutajatest, koolitusjuht, psühholoog ja hinnatud lektor.

Vestlust juhib Marta Pulk.

Tähelepanu! Taskuhäälingu “Mis mõttes?” vestlused võivad sisaldada teemapüstitusi, vaatenurki või termineid, mis võivad mõjuda häirivalt vaimse tervise temaatika osas tundlikele inimestele.

Veel kuulamiskanaleid

Spotify

Apple Podcast

Vaata lisa

“Mis mõttes?” podcasti kodulehel

Facebookis Stories For Impacti lehel

Instagramis @mismottes.podcast

LinkedInis Stories For Impacti lehel

Jaga meiega, kuidas episood Sind kõnetas ja millest edaspidi kuulda tahaksid: marta@storiesforimpact.com

Soovid, et iga osa maanduks koos lisamaterjalidega otse Sinu postkasti? Lisa end uudiskirja saajate hulka ja liitu taskuhäälingu kuulajate kogukonnaga SIIN.Rahvusvahelist projekti “Podcasting-based social impact learning environment” kaasrahastatakse Euroopa Liidu elluviidava Erasmus+programmi poolt. Lisaks Stories For Impactile viivad projekti ellu Geri Norai LT, Koç University Social Impact Forum ja Social Entrepreneurship Association of Latvia.

Vaata podcasti

Tagasi podcasti lehele

en_USEnglish