Seekordses osas kutsusime mikrofonide taha kogu “Mis mõttes?” podcasti tiimi. Mida on meile õpetanud viimased pool aastat vaimse tervise mõjuküsimuste käsitlemist? Millised teemad on läbi kõigi vestluste puudutanud või küsimusi tekitanud? Mis on äratundmised, mida oleme saanud teistesse tegemistesse kaasa võtta? Räägime kõik ausalt ja isiklike lugudega vürtsitatult ära! Stuudios on koos Martaga teemasid harutamas teised meeskonnaliikmed: podcasti ellukutsuja Jaan Aps ja turundaja Jaanika Siiroja.

Saa teada:

  • Miks otsustasid sotsiaalse mõju ekspert, andragoog ja filmilooja, et maailm vajab veel üht vaimse tervise teemalist podcasti? 
  • Milline osa puudutas üllatuslikult meid kõiki ja millistel erinevatel viisidel?
  • Kuidas sattus verise kõrvaga naine Marta kööki ja mida õpetas see olukord naljade tegemiseks koha ja aja valimisest ning traumateadlikust reageerimisest? 
  • Milline teema on ühendanud praktiliselt kõiki seniseid “Mis mõttes?” episoode? Ja miks pole sellele küsimusele must-valgeid vastuseid?
  • Kuidas võivad abistajatele seatud utoopilised ootused õõnestada abi kvaliteeti – ehk mis on ühist perearstil ja ambitsioonika juhiga kiirtoiduketi töötajal?
  • Miks võiks patsiendikogemuse parandamiseks vaadata hoopis garderoobitädide poole?
  • Räägime ka sellest, milline senistest vestlustest loonud meie jaoks enim muutust, podcasti lähituleviku teemadest ja paljust muust.

Jaan Aps on “Mis mõttes?” podcasti ellu kutsunud Stories For Impacti tegevjuht. Stories For Impacti missioon on suurendada inimeste heaollu ja arengusse panustavate organisatsioonide positiivset mõju. Jaan on ka Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi sotsiaalse mõju komponendi konsultant ning külalisõppejõud Estonian Business School´is (ESG juhi arenguprogrammis).

Lisaks on Jaani kogemustepagasis organisatsioonide käivitamine ning juhtimine. Ta oli Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku kaasasutaja ja eestvedaja 2012-2019. Aastatel 2019. ja 2023. aastal said Jaani osalusel algatatud mitteformaalse hariduse programmid “Aasta teo” auhinna Haridus- ja Teadusministeeriumilt ning Haridus- ja Noorteametilt. 

Jaanika Siiroja on andragoog ja õpidisainer,  “Mis mõttes?” podcasti tiimis on tema tööks taskuhäälingu leviku toetamine. Jaanikat paelub uute õppimisviiside avastamine ja loomine ning vaimse tervise valdkond. Tema viimaste aastate töökogemused on olnud seotud organisatsioonide ja projektidega, mis neid kombineerivad ja missioonitunnet pakuvad. Ta on korraldanud koolitusspetsialistina Tervise Arengu Instituudi konverentse ja koolitusi, tegelenud traumateadlikkuse edendamisega abi tagavates organisatsioonides, e-õppevahendite loomisega Sotsiaalkindlustusametis ning konsultatsiooni ja koolitamisega visuaalse lihtsustamise teemal. 

Vestlust (ja kogu “Mis mõttes?” podcasti) juhib loojutustaja Marta Pulk, kellel on pikaajaline kogemus filmirežissööri ja -monteerijana. Tema dokumentaalfilmid on linastunud kinodes, televisioonis ning filmifestivalidel üle maailma. Oma töös juhindub ta missioonist jutustada lugusid mis inimesi ühendaksid, võimestaksid ning looksid uut väärtust. Pikaajalise psühholoogiahuvi tõttu on ka tema filmid esitanud küsimusi just inimese kohta – kuidas me koos eksisteerime ning mis meid juhib?

Tema dokumentaalfilm „Aasta täis draamat“ oli psühholoogiline eksperiment, uurimaks mis juhtub inimesega kui ta aasta jooksul täielikult kunstile pühendub. “Räägi ära“ aga kogus kokku anonüümsed häälsõnumid üle kogu maailma esimese koroonalaine ajal, mil inimesed Hiinast Argentiinani leidsid end silmitsi ootamatu koduse vangistusega. Ta on koostööd teinud ka organisatsioonidega nagu Eesti Kinoliit ning Balti-Ameerika Vabadusfond.

Tähelepanu! Taskuhäälingu “Mis mõttes?” vestlused võivad sisaldada teemapüstitusi, vaatenurki või termineid, mis võivad mõjuda häirivalt vaimse tervise temaatika osas tundlikele inimestele.

Veel kuulamiskanaleid

Spotify

Apple Podcast

Vaata lisa

“Mis mõttes?” podcasti kodulehel

Facebookis Stories For Impacti lehel

Instagramis @mismottes.podcast

LinkedInis Stories For Impacti lehel

Jaga meiega, kuidas episood Sind kõnetas ja millest edaspidi kuulda tahaksid: marta@storiesforimpact.com

Soovid, et iga osa maanduks koos lisamaterjalidega otse Sinu postkasti? Lisa end uudiskirja saajate hulka ja liitu taskuhäälingu kuulajate kogukonnaga SIIN.Rahvusvahelist projekti “Podcasting-based social impact learning environment” kaasrahastatakse Euroopa Liidu elluviidava Erasmus+programmi poolt. Lisaks Stories For Impactile viivad projekti ellu Geri Norai LT, Koç University Social Impact Forum ja Social Entrepreneurship Association of Latvia.

Vaata podcasti

Tagasi podcasti lehele

en_USEnglish