Kofeiiniga üles, melatoniiniga unne. Kaua sellises rütmis jaksame ja mida unetus meiega teeb? Seekordses osas aitab psühholoog ja unenõustaja Kene Vernik paremini aru saada, mis on hea une saladus ja milliste valikutega võib kosutavale puhkusele karuteene teha.

Saa teada:

  • Miks me vajame und ja mis juhtub, kui me seda piisavalt ei saa?
  • Mis teeb igaühe une individuaalseks ja milliseid muutuseid tähele panna?
  • Millised on levinumad unehäired ja kuidas neid leevendada?
  • Millist kasu võivad tuua unenäod?
  • Kui palju kofeiini või melatoniini on liiga palju?
  • Laste unegraafikust ja päevaunede paradoksist
  • Miks vajame valgust ja millal panna tuli kustu?

Kene Vernik on psühholoog ja unenõustaja, kelle unealane teekond sai alguse 2006. aastal psühholoogiaõpingutega ning tööga Tartu Psühhiaatriakliiniku unekeskuse osakonnas. Tal on unetehnoloogi kutse ning magistrikraad psühholoogias. Viimastel aastatel on ta tegelenud nii meeleoluhäirete, isiksushäirete aga ka noorte emade, vastsündinute, imikute, laste ja noorukite uneprobleemidega. 

Vestlust juhib Marta Pulk.

Tähelepanu! Taskuhäälingu “Mis mõttes?” vestlused võivad sisaldada teemapüstitusi, vaatenurki või termineid, mis võivad mõjuda häirivalt vaimse tervise temaatika osas tundlikele inimestele.

Veel kuulamiskanaleid

Spotify

Apple Podcast

Vaata lisa

“Mis mõttes?” podcasti kodulehel

Facebookis Stories For Impacti lehel

Instagramis @mismottes.podcast

LinkedInis Stories For Impacti lehel

Jaga meiega, kuidas episood Sind kõnetas ja millest edaspidi kuulda tahaksid: marta@storiesforimpact.com

Soovid, et iga osa maanduks koos lisamaterjalidega otse Sinu postkasti? Lisa end uudiskirja saajate hulka ja liitu taskuhäälingu kuulajate kogukonnaga SIIN.

Rahvusvahelist projekti “Podcasting-based social impact learning environment” kaasrahastatakse Euroopa Liidu elluviidava Erasmus+programmi poolt. Lisaks Stories For Impactile viivad projekti ellu Geri Norai LTKoç University Social Impact Forum ja Social Entrepreneurship Association of Latvia.

Vaata podcasti

Tagasi podcasti lehele

en_USEnglish