Kofeiiniga üles, melatoniiniga unne. Kaua sellises rütmis jaksame ja mida unetus meiega teeb? Seekordses osas aitab psühholoog ja unenõustaja Kene Vernik paremini aru saada, mis on hea une saladus ja milliste valikutega võib kosutavale puhkusele karuteene teha.
Saa teada:
- Miks me vajame und ja mis juhtub, kui me seda piisavalt ei saa?
- Mis teeb igaühe une individuaalseks ja milliseid muutuseid tähele panna?
- Millised on levinumad unehäired ja kuidas neid leevendada?
- Millist kasu võivad tuua unenäod?
- Kui palju kofeiini või melatoniini on liiga palju?
- Laste unegraafikust ja päevaunede paradoksist
- Miks vajame valgust ja millal panna tuli kustu?
Kene Vernik on psühholoog ja unenõustaja, kelle unealane teekond sai alguse 2006. aastal psühholoogiaõpingutega ning tööga Tartu Psühhiaatriakliiniku unekeskuse osakonnas. Tal on unetehnoloogi kutse ning magistrikraad psühholoogias. Viimastel aastatel on ta tegelenud nii meeleoluhäirete, isiksushäirete aga ka noorte emade, vastsündinute, imikute, laste ja noorukite uneprobleemidega.
Vaata lisa: https://www.kenevernik.ee/
Tähelepanu! Vestlus võib sisaldada teemapüstitusi, vaatenurki või termineid, mis võivad mõjuda häirivalt inimestele, kes on vaimse tervise temaatika osas tundlikud.
Veel kuulamiskanaleid
Vaata lisa
“Mis mõttes?” podcasti kodulehel
Facebookis Stories For Impacti lehel
Instagramis @mismottes.podcast
LinkedInis Stories For Impacti lehel
Jaga meiega, kuidas episood Sind kõnetas ja millest edaspidi kuulda tahaksid: marta@storiesforimpact.com
Soovid, et iga osa maanduks koos lisamaterjalidega otse Sinu postkasti? Lisa end uudiskirja saajate hulka ja liitu taskuhäälingu kuulajate kogukonnaga SIIN.
Rahvusvahelist projekti “Podcasting-based social impact learning environment” kaasrahastatakse Euroopa Liidu elluviidava Erasmus+programmi poolt. Lisaks Stories For Impactile viivad projekti ellu Geri Norai LT, Koç University Social Impact Forum ja Social Entrepreneurship Association of Latvia.